Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 20 Maj 2024, 11:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Problem z tłem-pilnie potrzebna pomoc
PostWysłany: 24 Mar 2007, 23:22 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 24 Mar 2007, 23:09
Posty: 6
Miejscowość: Ustrzyki Dolne
Witam.
Ostatnio przygotowywałem pewien materiał, ale nie mając specjalnej maty, użyłem białej ściany jak tła. Planowałem później usunąć tło i wstawić inną animacje.
Zaczął się jednak problem, ponieważ przy próbie usunięcie tła strasznie źle to wyglądało, mam na myśli, dziewczyny traciły kawałki twarzy itp… Nie jestem profesjonalistą, dlatego potrzebuje pilnej pomocy. Materiał mam do oddania do użytku już na dniach, a tu taki ogromny problem. Pracuje na adobe ae. A może jest coś takie jak w adobe photoshop, mam na myśli „różyczkę” która zaznaczała wybrany obraz, tylko do krawędzi nowego, a nie naruszała podobnych kolorów, które nie były z nią połączone. Co mam zrobić aby usunąć tło i zachować wszelkie pozostałe elementy??
PROSZĘ POMÓŻCIE!! :(:(

W załączniku screenshot z obrabianego materiału.


Załączniki:
obraz.rar [38.42 KiB]
Ściągnięto 568 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 24 Mar 2007, 23:47 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Po pierwsze: Shit In - Shit Out. Nie wiem ile masz tych dni do oddania ale na przyszłość NAJPIERW zapytaj jak się robi coś takiego albo zrób jakieś testy.

systemgod napisał(a):
„różyczkę”

Charles Foster Kane?

Bez ręcznego szparowania pewnie się nie obejdzie. Wysycając obraz całkowicie i manipulując poziomami może uda ci cię wyciągnąć z tego czarno-białą maskę ale twarze musisz wyciąć ręcznie jako ooddzielną warstwę. Tak samo winietowanie też trzeba będzie z grubsza wymaskować maskami wektorowymi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Mar 2007, 00:01 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 24 Mar 2007, 23:09
Posty: 6
Miejscowość: Ustrzyki Dolne
No właśnie – jestem dość zielony w tym. Na co dzień bawię się standardowo montażem, cięcie itd. Materiał robie dla swojej szkoły. Tyle że właśnie nie ma mowy już o powtórzeniu tych nagrań dlatego właśnie zależy mi na odseparowaniu tego jakoś. Mam oddać do 9 kwietnia. No i byłbym wdzięczny za jakieś szczegóły co mam zrobić, i w jaki sposób, żeby to jakoś przyzwoicie wyglądało.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Mar 2007, 00:36 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
nie wiem co tam ma być w tle ale przedziwnie skomponowane ujęcie. Rozdzielczość też co najmniej ciekawa.

Anyway: nie mam siły ani ochoty tłumaczyć krok po kroku. W załączniku jest projekt dla AE zrobiony na bazie tej stopklatki. Przeanalizuj.


Załączniki:
mask.zip [5.81 KiB]
Ściągnięto 504 razy
Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Mar 2007, 11:01 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 24 Mar 2007, 23:09
Posty: 6
Miejscowość: Ustrzyki Dolne
Co do rozdzielczości to kręcone kamerą Sony HandyCam DCR-TRV255E więc od jakości nie ma co wiele wymagać, pyzatym rozdzielczość to standardowe DV AVI 720x576, screen może miła małą różnice w pikselach. Dzięki za załącznik, na pewno się przyda. Efekty pokaże po przygotowaniu, bo w końcu coś z tego być musi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Mar 2007, 12:40 
Offline
Coś gdzieś słyszał
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2006, 12:22
Posty: 238
Miejscowość: Kraków
Przy takim tle polecam zastosowanie klucza luminancyjnego zamiast chrominancyjnego, powinien dać lepsze rezultaty


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Mar 2007, 15:00 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 24 Mar 2007, 23:09
Posty: 6
Miejscowość: Ustrzyki Dolne
Jeśli chodzi o tło to przesyłam w załączniku plik z podglądem. Szkoła kupiła tę animacje, dlatego też nie mam możliwości umieszczenia innej. Jeśli istnieją jeszcze jakieś porady to byłbym wdzięczny. A może ma ktoś podręcznik Adobe AE w polskiej wersji, w PDF-ie. Jeszcze raz zwracam się z pytaniem czy istnieje opcja taka jak w photoshopie, mam na myśli różyczkę, która zaznacza obszar i umożliwia jego puźniejsze usunięcie, nie naruszając podobnych kolorów, nie mających bezpośredniego połączenia? Naprawdę będę wdzięczny za wszelkie pomysły.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Mar 2007, 15:05 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
systemgod napisał(a):
różyczkę
Co ty z tą różyczką?

Gdyby w AE była RÓŻDŻKA to bym ci chyba powiedział no nie?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Mar 2007, 15:31 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 24 Mar 2007, 23:09
Posty: 6
Miejscowość: Ustrzyki Dolne
A co jak bym wykożystał photoshopa i zrobił filmstrip ? (z użyciem tej jakże istotnej dla mnie różdżki) ? :D:D Będzie jakaś strata na jakości ?


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Mar 2007, 15:43 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Nie wiem jak długie jest to ujęcie ale nawet 1 sekund w filmstripie to kosmicznie duża bitmapa. Zrób tak jak ja to zrobiłem w tym przykładzie a będzie najdokładniej i tylko przy animowaniu maski trochę się narobisz ale nic za darmo. Wycinanie selekcją jest upierdliwe i tak czy owak będzies musiał kombinować ze zmiękczaniem krawędzi itp.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Mar 2007, 16:01 
Offline
Na jego osiedlu kręcili kiedyś film

Rejestracja: 24 Mar 2007, 23:09
Posty: 6
Miejscowość: Ustrzyki Dolne
Mam kilkanaście scen, z czego każda trwa w zależności od 5 do 30 sekund.
Wszystko robie na sprzęcie o parametrach: CPU P4 3,6ghz (1mb cach), 1GB ram, dysk 80GB Sata, karta graficzna Radon X1950XTX 512ram\256bit.
Powinno wystarczyć do tego filmstripu? No bo nie bardzo się z AE orientuje ale będę się starał w nim to zrobić


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 25 Mar 2007, 16:25 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Widziałem jak CoreDuo dostawał zadyszki. Filmstrip to olbrzmia nieskompresowana bitmapa. Jedna sekunda to 720 na 576*25 czyli 720x14400. (Właściwie to więcej bo jest jeszcze pasek rozdzielający klatki) Zarżniesz się tylko a wcale nie będzie łatwiej ale rób jak uważasz - to twój czas.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group