Forum Kamera!Akcja

Obecny czas: 20 Maj 2024, 00:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: zamiana misia brunatnego w polarnego???
PostWysłany: 10 Lis 2006, 11:01 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Paź 2006, 13:55
Posty: 14
Miejscowość: w-wa
cześć,

Do Etiudy potrzebny nam koniecznie niedźwiedź polarny, niestety fajnego kostiumu takowego ni ma. Znaleźliśmy bardzo fajne wdzianka, realistyczne ale niedżwiedzi brunatnych.

Pytanie brzmi - czy jest możliwe by zamienić brąz na biały w postprodukcji? Dużo z tym będzie roboty? Ja bym do tego spróbował jakimiś maskami podejść, może wyselekcjonować po kluczu ciepłych czerwono-żóltych kolorów??? Uda się tak? Czy trzeba będzie ręcznie maski tworzyć i kluczować?

Robiliście coś podobnego, jest szansa?

Używam AE, Premiere, albo czego tam będzie potrzeba...


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2006, 11:29 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Teoretycznie w Vegasie jest secondary color corrector, który potrafi korygować tylko kolory z pewnego zakresu. Myślę jednak, że widz zauważy tego typu zabiegi - zwłaszcza, że materiał pewnie będzie filmowany amatorskim sprzętem a białe rzeczy działają trochę jak blenda. Co do używania masek czy kluczowania wszystko zależy od tego jak zaprojektujesz scenę, jak ją oświetlisz itd - jeśli chcesz brunatnego niedźwiedzia filmować w drewnianym, brązowym domku to nie ma lekko :). Myślę, że prościej będzie wybielić futro na tyle ile to możliwe (nie wiem co zostanie z kostiumu po kąpieli w stężonym wybielaczu, ewentualnie można próbować z sproszkowaną kredą) lub poszukać w innych wypożyczalniach strojów.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2006, 12:48 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Paź 2006, 13:55
Posty: 14
Miejscowość: w-wa
VM-Rexor napisał(a):
Teoretycznie w Vegasie jest secondary color corrector, który potrafi korygować tylko kolory z pewnego zakresu. Myślę jednak, że widz zauważy tego typu zabiegi - zwłaszcza, że materiał pewnie będzie filmowany amatorskim sprzętem a białe rzeczy działają trochę jak blenda. Co do używania masek czy kluczowania wszystko zależy od tego jak zaprojektujesz scenę, jak ją oświetlisz itd - jeśli chcesz brunatnego niedźwiedzia filmować w drewnianym, brązowym domku to nie ma lekko :). Myślę, że prościej będzie wybielić futro na tyle ile to możliwe (nie wiem co zostanie z kostiumu po kąpieli w stężonym wybielaczu, ewentualnie można próbować z sproszkowaną kredą) lub poszukać w innych wypożyczalniach strojów.

Na pewno bedziemy sie starali krecic niedzwiedzia na odpowiednim kontrastujacym tle.
Krecimy oczywiscie amatorskimi PD150tkami - jestem wlasnie ciekaw jak bardzo widoczne beda takie "podkrecenia" gammy na maskach niedzwiedzia.... Wyjdzie ziarno? Pewnie tak.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2006, 13:28 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Między innymi problem z ziarnem (na ciemnych elementach są większe szumy się a jak je jeszcze rozjaśnicie to jeszcze bardziej będą widoczne, ale można teoretycznie spróbować użyć pluginu redukującego szum, ale ten, którego używałem dobrze nadaje się tylko do obrazów statycznych lub do delikatnych ruchów w kadrze).

Ale podejrzewam, że zadowoleni z efektu możecie nie być a zużyty czas i energia elektryczna na postprodukcję (praca komputera) to też koszty - być może wyższe niż podjechanie do innej miejscowości i wypożyczenie kostiumu na dzień, dwa.

Oczywiście takie jest tylko i wyłącznie moje zdanie :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2006, 13:29 
Offline
Absolutny Fan K!A

Rejestracja: 03 Sie 2005, 09:12
Posty: 1064
Miejscowość: Lublin
Wyjdzie ziarno, i to duze. "Podbicie" gammy daje jeszcze w miare przyzwoite efekty w przypadku zmiany o niewielka wartosci. Tyle ze w Twoim przypadku na niewiele sie taka zmiana przyda.

Ja osobiście nie wyobrażam sobie, żeby można to było zrobić komputerowo, zwlaszcza ze faktura materiału tego kostiumu bedzie baaardzo trudna do wykluczowania.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2006, 13:40 
Offline
Kręci filmy komórką
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Paź 2006, 13:55
Posty: 14
Miejscowość: w-wa
VM-Rexor napisał(a):
....Ale podejrzewam, że zadowoleni z efektu możecie nie być a zużyty czas i energia elektryczna na postprodukcję (praca komputera) to też koszty - być może wyższe niż podjechanie do innej miejscowości i wypożyczenie kostiumu na dzień, dwa.
Oczywiście takie jest tylko i wyłącznie moje zdanie :)

Jasne, jasne, cały czas szukamy! Tylko te misie się chyba do snu już ułożyły :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2006, 13:42 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2005, 18:35
Posty: 1464
Miejscowość: Gdańsk
Będzie wyglądało bardzo nienaturalnie, ponieważ nie będzie się zgadzało światło wokół niedźwiedzia. Niedźwiedź polarny, który jest biały rozjaśnia okolicę światłem odbitym, a niedźwiedź brunatny tego nie czyni. Poza tym jak go rozjaśnicie, to załapią się też te części jego ciała, które powinny jednak zostać ciemne: oczy, nosek, usta.

Jak chcecie zrobić niedźwiedzia polarnego, to weźcie niedźwiedzia prostokątnego i przeliczcie mu współrzędne ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2006, 14:28 
Offline
Aktorzy jedza mu z ręki
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2006, 10:16
Posty: 558
Miejscowość: Warszawa
Z tego co widzę, jesteś z Warszawy. Byłeś w Ghont-Galeria (na Ursynowie zdaje się Al. KEN 11) ? Oni tam mają wiele przeróżnych kostiumów włącznie z strojami szturmowców czy Vadera. Drugi obiekt w którym bym sprawdzał - TVP - oni też wypożyczają stroje wszelakiego rodzaju.
Fakt, że 60pln za dzień zdjęciowy to dla amatora i niemało, ale wielu filmowców tak właśnie robi - wypożycza.

Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 10 Lis 2006, 16:40 
Offline
Absolutny Fan K!A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2005, 18:32
Posty: 1942
Miejscowość: Warszawa
Hmm...podkręcanie gammy itp. rozjaśnianie to ślepa ulica. Lepiej już drania wyszparować a najlepiej nakręcić na jasnym neutralnym tle to można go wysycić, zrobić negatyw i pobawić się poziomami, potem podbrawić na żółtawy kolor a ręcznie animowanymi maskami wyciąć oczny, nos, pazury itp. Oczywiście musi być odpowiednio oświetlony - wszelkie bliki jasne na ciemnym futrze staną się czarne itd.

Generalnie: nie myślcie, że jednym filtrem na jednej warstwie da się to załatwić.

Sprawdźcie w TVP - oni dużo nie biorą za kostiumy sądząc po zeszłorocznym cenniku. Jak mają PD150 to 60zł ich nie zuboży.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 13 Lis 2006, 10:21 
Offline
Parzy kawe II Rezyserowi

Rejestracja: 18 Lip 2006, 22:14
Posty: 53
Miejscowość: Warszawa
podpisuje sie pod santim. poszukajcie kostiumu. jak nie tvp, to rekwizytornia.

poza tym niestety zamiana jakiego kolwiek koloru (zwlaszcza z ciemniejszych) na bialy, lub odwrotnie (z jasniejszego na czarny) zwykle konczy sie niepowodzeniem.

jesli cos ma jakikolwiek kolor, to kolor ten mozna latwo zmienic, ale niestety obiekty biale i czare zachowuja sie zupelnie inaczej. i nie mowie tu o odbijaniu swiatla jak ktos wyzej wspomnial. to zawsze mozna dorobic.

chodzi glownie o cienie i polcienie, refleksy i highlighty (na blyszczacych powierzchniach). wez np. zdjecie dowolnego samochodu w ciemnym kolorze, nawet w najlepszej jakosci jaka znajdziesz i sprobuj zmienic jego kolor na bialy. potem pomnoz czas jaki ci to zajelo * 25 klatek na sekunde * ilosc sekund jakie masz w ujeciu.

sam zobaczysz, ze to nie problem maskowania, tylko akurat zamiana ciemnego koloru na bialy jest piekielnie trudna (zeby nie powiedziec niemozliwa - bo wszystko sie da) z natury.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group